User Avatar
официално:-лампард-напуска-челси-след-13-години
Полузащитникът на Челси Франк Лампард официално потвърди, че напуска Сините, след като изкара 13 години при тях. Слухове за раздяла имаше отдавна, но спекулациите говореха, че все пак има и шанс той да остане.
В крайна сметка обаче 35-годишният играч обяви, че няма да подпише нов договор с тима от "Стамфорд Бридж".
"Когато пристигнах в този фантастичен клуб преди 13 години, никога не съм предполагал, че ще имам късмета да изиграя толкова много мачове за клуба и ще постигна толкова успехи. Искам да благодаря на феновете на Челси. Мисля, че те са най-великите в световния футбол. Вие ме подкрепяхте от момента, в който пристигнах. Не само на терена, но и в трудни моменти в личния ми жоват извън терена. Никога няма да забравя това" заяви английският национал.
"За мен беше чест да споделя толкова специални моменти с вас. Болтън, Амстердам, Мюнхен. Списъкът продължава. Аз и изобщо отборът нямаше да постигнем това без вашата подкрепа! Каквото и предизвикателство да ми предстои оттук нататък, аз винаги ще бъда един от вас, а Челси винаги ще бъде в дома и сърцето ми" добави той.
„Има страшно много хора, на които да благодаря за шанса, който получих. Първо на Кен Бейтс, който си заложи главата, подписвайки с мен като млад футболист и без него нямаше да преживея това. На Роман Абрамович, който спаси клуба и го изведе до големи висоти. На мениджърите, които развиха играта ми и от които научих много. На хората, които са зад кулисите, но тяхната работа е не по-малко важна. Сигурен съм, че клубът ще продължи да постига успехи и да върви напред“ каза още Лампард, който се готви за Мондиала.
Той записа 648 мача за Челси и се превърна в най-добрия реализатор на отбора за всички времена с 211 гола. Халфът спечели 3 титли на Англия, Шампионската лига, 4 Купи на ФА, 2 купи на Лигата и Лига Европа. Вероятно той ще продължи кариерата си в новосформирания клуб от американската МЛС Ню Йорк Сити.

марко-ван-хинкел-официално-премина-в-челси
Челси официално привлече младежкия национал на Холандия Марко ван Хинкел от Витес. Новината бе потвърдена на официалната интернет страница на английския клуб.

Хинкел подписа петгодишен договор с Челси.

„Аз съм много щастлив да бъда тук в този клуб, за който играят велики футболисти. Много съм щастлив, че съм на „Стамфорд Бридж“. Стадионът е добър, а тренировъчните игрища са фантастични“, сподели Хинкел.

„Нямам търпение да се запозная с новите ми съотборници в понеделник“, добави Ван Хинкел.

Твърди се, че трансферната сума, срещу която холандецът премина на „Стамфорд Бридж“ е 10,5 милиона евро, като информацията не е официално потвърдена.
User Avatar
андре-шурле-премина-в-челси
Германският национал Андре Шюрле вече е играч на "Челси", след като лондонският клуб се разбра с "Байер Леверкузен" за трансферната сума на играча, съобщават "сините" на официалния си сайт, предаде БГНЕС.

Нападателят се превръща в първото ново попълнение на Жозе Моуриньо след завръщането на португалския специалист на "Стамфорд Бридж". 22-годишният Шюрле трябва да премине медицински тестове и да уговори личните си условия, след което ще подпише договор с тима.

Междувременно стана ясно, че Моуриньо е блокирал преминаването на Кевин де Бруин в "Байер" като част от сделката, защото смята да разчита на белгийския национал.

През последния си сезон за "Леверкузен" Шурле има 11 гола в Бундеслигата.

User Avatar
челси-обяви-завръщането-на-моуриньо
Челси обяви официално завръщането на Жозе Моуриньо на „Стамфорд Бридж“. Новината бе публикувана на официалния сайт на лондонския клуб.

Моуриньо подписа четиригодишен договор с Челси. Той води отбора през периода от 2004 до 2007 година, когато спечели две титли в Премиършип, Купата на Англия и два пъти Купата на Лигата.

Моуриньо ще вземе в щаба си Руи Фариа, Силвино Лоуро и Жозе Мораиш.

В спортно-техническия щаб на Специалния остават да работят Стив Холанд, Кристъф Лоличън и Крис Джоунс.
User Avatar
челси-на-трона-в-лига-европа
Отборът на Челси е новият носител на купата в Лига Европа. Англичаните спечелиха трофея с инфарктен гол в добавеното време на финала срещу Бенфика. Бранислав Иванович вкара победното попадение в 92-ата минута за крайното 2:1. Преди това Фернандо Торес даде преднина на "сините" в 60-ата минута, а Оскар Кардосо изравни от дузпа в 68-ата минута. Така лондончани спечелиха първия си трофей в този турнир, докато прокобата за Бенфика продължава и португалците отново не можаха да триумфират в европейските турнири след последната си голяма победа през далечната 1962 година в турнира КЕШ. Челси пък прибави втори пореден голям трофей във витрината си след като миналия сезон триумфира в Шампионската лига и за 10 дни ще държи едновременно и двете големи купи в европейския футбол.

Бенфика бе отборът, който контролираше играта през по-голяма част от първото полувреме. Още от началните минути "лисабонските орли" започнаха активно и във 2-ата минута Оскар Кардосо стреля с глава, но над вратата. В 10-ата минута отново парагваецът имаше добра възможност, като бе намерен на дузпата, но ударът му бе блокиран, а след това топката стигна до Салвио, който също стреля, но отново кълбото се спря в тялото на защитник. В 15-ата минута се стигна до ново разбъркване в наказателното поле на Челси. При едно центриране от фаул защитата на англичаните остави двама човека непокрити в близост до вратата, но никой от тях не успя да насочи топката зад голлинията.

Едва в средата на полувремето Челси успя да овладее натиска на своя съперник и в 26-ата минута Оскар опита нелош изстрел от около 25 метра, но вратарят улови. Последва нова опасна атака на Бенфика и Николас Гайтан бе намерен на границата на пеналта, но не успя да насочи топката по посока на вратата. В 38-ата минута пък се стигна до най-добрата възможност за лондончани. Франк Лампард се освободи и отправи истинска бомба от далеч, която хвана вратаря Артур в крачка, но той все пак с мъка успя да избие и да опази вратата си.

И второто полувреме започна с натиск на Бенфика. Още в 50-ата минута Гайтан имаше нова възможност да обстрелва вратата, но отново прати топката в аут. Минута по-късно Кардосо получи дълга топка в нак поле, освободи се от защитник и върна за нахлуващия на скорост Родриго, но в последния момент защитник изчисти решително. При последвалия корнер пък се стигна до разиграване и центриране към Кардосо, който с глава отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

"Лисабонските орли" имаха нова добра възможност в 59-ата минута, когато Гайтан центрира в пенална и Салвио стреля с глава от близо, но не затрудни Чех. Минута по-късно обаче Челси нанесе своя удар. Чех хвърли дълга топка в центъра на терена, там Хуан Мата хитро пропусна за Фернандо Торес, който се пребори с прекия си пазач, излъга вратаря и прати топката в мрежата - 0:1.

Бенфика обаче реагира бързо на негативната ситуация и в 68-ата минута португалският тим си спечели дузпа за игра с ръка на Сесар Аспиликуета в наказателното поле. Оскар Кардосо пък изпълни безгрешно наказателния удар и равенството в мача бе възстановено - 1:1.

В 75-ата минута Фернандо Торес претендираше за нарушение срещу него от страна на Луисао в наказателното поле, но испанецът падна доста артистично и съдията Бьорн Кайперс реши, че няма основания да отсъди дузпа в полза на английския тим.

В 82-ата минута Бенфика можеше да излезе напред в резултата, ако не бе прекрасната намеса на Петер Чех. Оскар Кардосо стреля изненадващо от далеч и само прекрасната намеса на чешкия вратар запази резултата непроменен. Минута по-късно Жардел стреля с глава след центриране от корнер, но доста неточно над вратата. В 87-ата минута пък Сесар Аспиликуета опита да притесни Артур с далечен изстрел, но и стражът на португалците бе на мястото си и се намеси добре. Минута по-късно пък късметът обърна гръб на Лампард, който за втори път изстреля прекрасен удар от около 25 метра, но този път топката се отби от гредата.

Така по всичко личеше, че мачът върви към продължения. Тогава обаче в 92-ата минута защитата на Бенфика проспа едно центриране в наказателното поле и остави непокрит Бранислав Иванович, който с прекрасен удар с глава насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата и донесе победата на своя тим за крайното 2:1 в тяхна полза.
User Avatar
лацио-дава-договор-за-3-г.-на-лампард
Лацио е готов да даде на Франк Лампард договор за 3 години, пише "Гадзета дело спорт". Орлите имат огромното желание да привлекат ветерана от Челси. Договорът на Лампард изтича през лятото, а лондончани обявиха, че няма да го подновят. От 1 януари всички клубове са свободни да преговарят с Лампард.

През лятото англичанинът ще стане на 35 г. Това обаче не притеснява Лацио. Президентът Клаудио Лотито има намерение да направи същото, каквото стори с Мирослав Клозе преди време - за вземе силен футболист без пари.

Единственият проблем до момента е заплатата на Лампард. Той получава 5 млн. на сезон, а от Лацио са готови да му осигурят 2,5 млн. евро на година в следващите 3 сезона, плюс различни бонуси.

Има обаче и реален шанс римляните да привлекат Лампард още през януари, за да избегнат възможността той да отиде в друг отбор.

"Франк иска да играе в клуб с престиж, който се бори за трофеи. Лацио? Може да е идеалното място, но зависи от много фактори", каза агентът на Лампард Стив Кътнър.

Лампард няма да е първият англичанин в Лацио. Между 1992 и 1995 г. при Орлите игра Пол Гаскойн, който и до днес си остава идол на местната агитка, макар да имаше много спадове и върхове по онова време.
User Avatar
демба-ба-най-после-официално-е-играч-на-челси
Челси обяви официално трансфера на Демба Ба от Нюкасъл, но не разкри сумата, която е заплатена на „свраките“. Сенегалският нападател пристига на „Стамфорд бридж“ след 18 месеца в Северна Англия, и подписа договор за три години и половина.

Демба Ба ще е картотекиран за двубоя от ФА Къп срещу Саутхемптън утре, както и за полуфинала за Карлинг Къп срещу Суонзи. Той обаче няма да може да бъде използван в Лига Европа, тъй като вече игра в турнира с екипа на Нюкасъл.

„Много съм щастлив, че съм тук, горд съм, че ще играя за Челси,“ заяви Ба. „И за мен, и за Нюкасъл бе важно да си изясня бъдещето, и сега всички можем да продължим напред. Те имат цял месец да купят някой, а аз също, да се адаптирам. Тук съм и просто трябва да свикна с нещата.“

„Когато те иска клуб, спечелил Шампионската лига, решението е много лесно. Това е гранд, и това също ми помогна да реша. Не беше трудно,“ добави роденият в Париж таран.

Ба си избра фланелка с номер 29 в Челси.