| Вход | Влез чрез Фейсбук

Фен-клуб: ЦСКА

User Avatar
железните-бригади:-дузпа,-дузпа,-дузпа!
Поредният мач в безумен час, това има ли смисъл да го коментираме? Добре, че не бяхме домакини, защото на края на полусезона може да се окаже, че парите от ТВ права ще са по-малко от тези, които ЦСКА ще загуби от непродадени билети, я заради цени, я заради бойкоти, я заради късните часове и студеното време. А мачове от 9 вечерта ще има още до края. Трагедия.

Тази вечер на Васил Левски имаше една стабилна агитка на Локото, която беше жадна за победа и предвкусваше празник след мача. Хората се бяха подготвили с агитационни материали и пиротехника. Колко яко само. Димки и факли пред ложите и журналистическите банки. Гениално. Иначе брошурките, които всеки влизащ получаваше от Железните Бригади, бяха на добро ниво, може би на ниво Атлетико Мадрид, които ползват подобна хартия дори. Стъпка напред, мен ако питате.

А на терена за пореден път едно и също. ЦСКА започва мача вяло и несигурно, под засилващо се недоволство в А сектор, почти тишина в Г и В. На другия полюс бе играта на Локомотив, които явно излезнаха с едната цел да се пробват да счупят каръка и да бият най-сетне Армейците след толкова сезони. И почти успяха. Два идентични гола, от стандартни ситуации, които за клуб като ЦСКА би трябвало да са като детски отигравания, дадоха добра преднина на червено-черните, а Асамоа пропусна да вкара за 3:0 и да направи всякакви обрати почти непосилни. Всъщност след този пропуск мачът тръгна в друга посока, както и самият Асамоа, който така и не намери пътя към топката до момента, в който бе сменен за да се спечели време към края на второто полувреме.

Сякаш като дар божи ни дойде напътствието от скамейката на Локомотив да се успокои играта и да ни се предостави инициативата. До края на полувремето се игра само на една врата или по-точно в едната половина на терена, защото Железницата не мина центъра нито веднъж, но и нашите момчета не успяха да отправят дори един опасен удар. Общо взето видяхме, че ЦСКА могат да си подават около центъра, но никакви идеи напред. В комбинация със студа на трибуните, това беше кошмар за всеки, престрашил се да дойде да гледа.

За добро или не, Митко Борисов изчезна на полувремето и може би се разправи собственоръчно с футболистите и треньора, докато неговите лични стюарди се опитваха да се разправят с групата от цифри и букви в сектор В, които вдигнаха "Септември мина, къде е стадионът? Знаем къде е проектът. НЕ!".

През втората част на мача нещата не бяха по-различни на терена. Отново имаше само един отбор, който се опитваше да се пребори с двата вала защита на Локото. Този път обаче сякаш имаше повече точност и съсреодоточеност. Повече вяра. И шансовете не закъсняха. Платини имаше две от чистите положения, но дали ги изигра наивно или толкова си може, май само него можем да питаме и е по-добре да не умуваме над този въпрос повече. Маркиньос също излезе на чиста позиция, но топката май изненада най-вече него в случая.

После нещата си дойдоха на мястото. Маркиньос заби един уникален, типично бразилски гол от фал, който може да влезе във всякакви учебници. В следващите минути имаше претенции за дузпа от страна на Армейците, но такава не бе дадена и именно тогава Железните Бригади решиха да дръпнат дявола за опашката. С пълни гърла при всяко падане на играч от ЦСКА, независимо от позицията му на терена, "железните" в А сектор викаха "Дузпа, дузпа, дузпа!". Та каквото повикало - такова се обадило. Дузпата бе уникално чиста, сякаш гледах Емо Костадинов в ролята на Павел Виданов. На метри пред мен. Последва средняшко изпълнение, но и 2:2.

Настроенията след края се меняха всяка секунда, от супер слабата игра, до героичните усилия за хикса, от некадърността на някои да спират топката до пропуснатите положения и реален резултат 5:3 за ЦСКА.

Днес от този мач можем да извадим два извода. Един за нас и един за приятелчетата от Надежда. За нас е ясно, че проблеми има, но и потенциал също. Поне за вътрешното първенство. Просто трябва да се напипа вярната нишка и да се действа бързо. Дали с бойкот или пълна подкрепа, нещата трябва да променят посоката си.

Колкото до Железните Бригади, на тях мога да кажа, че 2:0 срещу Литекс, Монтана или Беласица може да е достатъчно. Но в България има само два отбора и Локомотив никога няма да стигне нивото им, докато манталитета в клуба е средняшки. Може да победиш веднъж или два пъти, дори и с 3:0, дори като гост, но после винаги идва отрезвителното. Големите са големи дори и в криза. Среднякът си остава средняк, каквото и да обуе. Рецепта за вас нямам. Дано си я намерите!

CSKASOFIA.com
User Avatar
ЦСКА ще играе без един от най-стабилните си бранители в дербито с Левски, след като Йордан Минев получи травма по време на вчерашната тренировка на "армейците" и със сигурност ще пропусне двубоя тази вечер, научи Sportal,bg. Все още не ясно колко сериозно е състоянието на Минев, но има опасения, че може да има скъсани връзки, което ще го извади за дълго от игра.

Най-вероятно наставникът на "червените" Павел Дочев ще премести Павел Виданов на десния бек, а в центъра на защитата ще действат Апостол Попов и Акуаро.

User Avatar

ЦСКА победи отбора на Литекс с 1:0 и по този начин се класира за 1/4-финал за Купата на България. Единственото попадение в срещата бе дело на Спас Делев, като голът на нападателя ще се помни доста дълго време, тъй като такива попадения са рядко срещани по българските терени.

През първата част от срещата двата отбора демонстрираха грозен за окото футбол, като залагаха повече на борбата по терена и футболните достойнства напълно липсваха. За огромно съжаление в днешния двубой за пореден път пролича, че българските отбори не са научени да играят агресиван футбол и не правят никаква разлика между твърдите и грубите нарушения.

Въобще ЦСКА и Литекс напълно повториха мача между Левски и Литекс от шампионата и тъй като на този етап сини, червени и оранжеви са равностойни и борбата за надмощие е тежка, единоборствата на терена преминават в корида. Футболистите очевидно не са си взели поука, тъй като и в днешния мач вместо да наблягат на собствената си игра, хвърлиха повече сили в разправия с

главния съдия. Нещо, което в никакъв случай не им е от полза, тъй като скандалите водят до хвърляне на излишна енергия и нерви.

Иначе отборът на ЦСКА стартира във вихрено темпо срещата. Още в първата минута червените имаха отлична възможност да отбележат гол, но Тодор Янчев не успя от няколко метра да уцели топката, след отлично подаване на Спас Делев. Постепенно обаче оранжевите изравниха играта и отговориха с няколко опасни атаки към вратаря Караджов.

Тогава ЦСКА отново демонстрира старата си слабост - играта в защита. Между двойката централни защитници Апостол Попов - Павел Виданов липсваше какъвто и да е било синхрон, но в последствие това се оказа най-малкият проблем на червените, тъй като Виданов бе напълно неадекватен и непрекъснато изпускаше противниковите нападатели зад своя гръб. При тези ситуации само неумението на офанзивните играчи на гостите спаси стража Караджов да не извади топката от собствената си врата. За капак на

глупостите си, които сътвори през първата част Виданов понечи да даде напречен пас към своя съотборник, който попадна в Христо Янев, но "Джуджето" не успя да се възползва от Коледния подарък.

Направи и друго впечетление в играта на ЦСКА. Пенев определено не случи с тактическата постройка през първото полувреме, тъй като бе пуснал Тодор Янчев на непривичен за него пост - плеймейкър. Безспорно капитанът на червените се стара много и хвърли доста сили, но в този мач ясно пролича, че това не е неговият позиция. Янчев бе доста разпилян и с нищо не помогна в предни позиции. Но този пост е голяма слабост на тима от "Армията" и ако ЦСКА иска да бъде равностоен на отбори от ранга на Фулъм, задължително трябва да се сдобие с класен разиграващ полузащитник.

Противно на очакванията през втората част домакините кореннно промениха играта си и бяха пълни господари на терена. ЦСКА започна да атакува още от първата минута и острите набези през центъра и фланговете следваха един след друг. Логичното се случи в 48-та минута, когато най-активният играч Спас Делев отбеляза рядко красив гол. Нападателят пое топката в близост до

наказателното поле, финтира противников защитник и с хубав фалциращ удар с левия крак прати коженото кълбо в далечния ъгъл на вратата на оранжевите.

Очаквайте подробности"

ЦСКА - ЛИТЕКС 1:0

1:0 Делев (48)

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Виданов, Попов, К. Стоянов, Св. Петров, Янчев, Янев, Тимонов (87-Манчев), Делев, Руи Мигел (71-Тодоров)

ЛИТЕКС: Голубович, Венков (83-Миланов), Петков, Янев, Том (67-Цветанов), Сандриньо, Дока, Николов, Кишишев, Попов (76-Нифлор), Йеленкович

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Руи Мигел, Тимонов, Минев (ЦСКА); Кишишев, Попов, Николов, Янев (Л)

СЪДИЯ: Александър Костадинов

СТАДИОН: "Българска армия"
User Avatar

ЦСКА победи Левски с 2:0 в 124-то вечно дерби между двата тима в А група. “Червените” надиграха по всички параграфи своя съперник в мача от 6-я кръг на родния шампионат. Момчетата на Ратко Достанич не съумяха по никакъв начин да противодействат на “червените”, още повече, че част от титулярните им играчи (Юсеф Рабех, Зе Соарес, Дарко Тасевски и Живко Димитров) се разхождаха от летище на летище по оста София-Москва.
Любослав Пенев пък заложи на Спас Делев в нападение, но попаденията за символичните домакини реализираха двамата Стояновци – Иван и Костадин, съответно в 15-та и 65-та минути.
Със спечелените три точки ЦСКА излезе начело в класирането на А група, като вече има 16 точки, докато Левски затъна още преди да е преполовен есенния полусезон.
ЦСКА започна много по-активно срещата, за разлика от своя съперник. Разбира се, това се оказа и печелившата тактика, след като в 15-та минута червените поведоха в резултата. Иван Стоянов вкара, след груба грешка в защитата на Левски, която остави съперниковия играч да напредне и прехвърли Георги Петков за 1:0. След това, вместо да покажат искат да променят ситуацията “сините” видимо се стъписаха и не успяха да се ориентират в играта до почивката, въпреки неистовите опити на Ратко Достанич да съвземе момчетата си от своето поле пред резервната скамейка.
Вместо Левски да се съвземе на почивката, феновете и на двата тима, видяха точно обратната реакция. ЦСКА започна много по-мобилизирано второто полувреме, като още в началните минути след почивката сътвори две добри положения, които обаче не успяха да оползотворят чрез Данчо Тодоров и Иван Стоянов.
В 55-та минута Мишел Платини опита отново да зарадва феновете на “червените”, както го направи срещу Фулъм, но ударът му излезе в аут. Само 60 секунди след това дойде и първото малко по-опасно положение пред вратата на Иван Караджов, но ударът на Жоазиньо бе право в стража.
Последваха няколко силни минути за “сините”, но и второто положение, създадено от Ортега и Жоазиньо, бе по-скоро добър подарък за Иван Караджов, който отново игра стабилно. Лекият подем трая съвсем кратко и бе единственият за целия мач. След това ЦСКА отново се активизира и още в 65-та стигна до втори гол в мрежата на вечния съперник. Костадин Стоянов се оказа на точното място и с най-правилото решение след центриране от корнер на Иван Стоянов.
Лошите минути за сините продължиха. Георги Петков спаси вратата си от трети гол в 67-та след удар на Данчо Тодоров, но след това стражът остана да лежи на терена. Вратарят получи контузия в рамото, което наложи под рамката да застане Цветан Димитров, който въпреки добрите атаки на ЦСКА успя да удържи фронта.
До края на мача играчите в червено продължиха да доминират, като само чудото спаси мрежата на сините да бъде напълнена с още някое попадение.
В крайна сметка, феновете на ЦСКА има защо да ликуват след този мач. Любимците им успяха да докажат, че заслужено заемат лидерската позиция, за сметка на слабия Левски.
Състави:
ЦСКА – Караджов, К.Стоянов, Ив.Иванов, Котев, Йордан Минев, К.Янев, Тодоров, Маркиньос (Платини 46’), Ив.Стоянов, Янчев (Морозс 60’), Делев (Тимонов 83’).
Левски – Петков (Цв. Димитров 70’), Генев, Бензукан (Симонович 57’), В.Минев, Балтанов, Сърмов, Жоазиньо, Н.Димитров (Ортега 46’), Йовов, Христов, Топузаков.
User Avatar

честита победа на цска и на всички фенове на цска............смачкахме ги..........само цска!!!