по темите тук
| Вход | Влез чрез Фейсбук

Фен-клуб: Баскетбол

User Avatar
Ямбол приземи Спартак. След победата над Лукойл май се взехме много на сериозно, но ямболии ни показаха къде зимуват раците...
След победа-Велики сме, а след загуба-съдията е виновен. Да-ама НЕ!

User Avatar
левски-се-подигра-с-цска
Баскетболистите на Левски разгромиха вечния съперник ЦСКА със 121:78 в двубой от 14-ия кръг на НБЛ, който трудно може да се нерече дерби. "Сините" бяха с класа над "червените" и с лекота стигнаха до успеха.

Срещата започна равностойно, като първата част приключи при 27:24. През втория период Левски заигра малко по-добре и на почивката резултатът бе 50:43.

След почивката обаче на терена имаше само един отбор. "Сините" правиха каквото си поискат с вечния враг и само за 10 минути от 7 точки разликата стана 23.

До края на двубоя срещата се доигра, а разликата продължи да расте. Така в крайна сметка Левски спечели с 43 точки.

Маркъс Хоул бе над всички на терена и завърши с трипъл-дабъл. Американецът вкара цели 31 точки, направи 12 асистенции и овладя 11 борби. Станислав Славейков добави 30 точки, Стефан Георгиев-Торо вкара 22 точки и овладя 10 борби, а Златин Георгиев завърши с 20 точки, 6 асистенции и 5 борби за победителите.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 121:78 (27:24, 50:43, 83:60)
ЛЕВСКИ: Хол 31, Славейков 30, Ст. Георгиев 22, Зл. Георгиев 20, Мортън 13 (Александров 3, Цветелин Иванов 2, Зафиров, И. Иванов)

ЦСКА: Бохуридис 5, Цветков 17, Синадинович 14, Павлович 2, Дойчинов 27, Илич 10