Бис.БГ

по темите тук
| Вход | Влез чрез Фейсбук
User Avatar
Поставеният под номер 3 в предварителната схема Димитров победи Томас Схоорел от Холандия с 6:7(5), 6:3, 6:1 за 1:51 час.19-годишният хасковлия наниза 9 аса и не допусна пробив в мача.

202-сантиметровият холандец, който е 165-и в света, спечели първата част със 7:5 в тайбрека. До края обаче българинът реализира по два проби в подаването на съперника си във втория и в третия сет, за да триумфира.

Така 108-ият в света Димитров ще играе за втори път в основната схема на турнир от Големчия шлем след "Уимбълдън" през 2009 година, когато отпадна в първия кръг, след като получи контузия.

User Avatar
Българският тенисист Григор Димитров е само на крачка от основната схема на първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия. Ракета номер 1 на страната ни при мъжете успя без никакви проблеми да отстрани по пътя си Реда Ел Амрани от Мароко след 6:3, 6:4.
Още от първите си стъпки на корта Гришо създаде впечатление, че е излязъл да победа, независимо от малко колебливото му начало. В крайна сметка той успя да се мобилизира и излезе победител от двубоя, независимо от промяната в програмата на турнира. Мачът му от втория кръг на квалификациите бе отложен заради дъжд.
След бърза размяна на по един гейм, Гришо стигна до пробив за 3:1, а след това се наложи с 6:3. В началото на втората част Реда Ел Амрани от Мароко оказа малко съпротива на българина, но в крайна сметка трябваше да признае съперника си за по-добър след 6:4.
В първия кръг от квалификациите най-добрият български тенисист разби с 6:1, 6:1 италианеца Матео Виола.

User Avatar
Най-добрият български тенисист Григор Димитров разби с 6-1, 6-1 италианеца Матео Виола в първия кръг от квалификациите на първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open.
Димитров загуби първия гейм в мача, в който посрещаше сервиса на Виола, след което влезе в убийствена серия и спечели 11 поредни гейма, преди италианецът отново да се разпише.

Гришо регистрира нисък процент на вкаран първи сервис - 39, но отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред съперника му.

От своя страна българинът реализира пет пробива за победата 6-1, 6-1, като мачът продължи едва 52 минути.

Във втория кръг на квалификациите Гришо ще се изправи срещу победителя от мача между мароканеца Реда Ел Амрани и словака Марек Семян, като до момента Ел Амрани има предимство от един сет. За да стигне до основната схема на Australian Open Димитров трябва да преодолее три съперника.

User Avatar
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за II кръг на турнира на твърда настилка в Кремона, Италия. 18-годишният хасковлия, който премина през квалификациите на надпреварата, победи поляка Гжегож Панфил със 7-6 (1), 6-4. Двубоят между двамата бе изключително равностоен и продължи близо час и половина.

В първия сет и двамата тенисисти се представиха отлично при начален удар, като не допуснаха точка за пробив в сервис-геймовете си. Логично сетът се реши с тайбрек, където Димитров бе категоричен и се наложи със 7-1 точки.

Картината на корта не се промени особено много и през втората част. Мачът продължи да върви гейм за гейм, но при 5-4 Гришо осъществи първия си пробив, който бе с цената на победата.

Така в следващия кръг българинът ще се изправи срещу победителя от двубоя между поставения под номер 5 Блаз Кавчич от Словения и Леандро Мигани от Аржентина.